Ο καλύτερος τελικός έγινε στην Ελλάδα με τις ομάδες Ολυμπιακό και Άεκ να συναντιονται στον τελίκο κυπέλου Ελλάδας.Η Άεκ προηγιθηκε στο πρώτ δεκάλεπτο του αγώνα με 2-0,αλλά ο Ολυμπιακός μίοσε στοξεκίνιμα του δευτέρου ημιχρόνου με 2-1.Μετά από λίγη ώρα ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με 2-2.Η Άεκ στο πρότελευτέο λεπτό  βρήκε μια καλή ευκαιρία προηγήθηκε με 3-2,όλα έδειχναν ότι η Άεκ θα κατακτούσε το τρόπεο.

Αλλά ο Ολυμπιακος δεν τα παράτησε και στο τελευτέο λεπτο των καθηστερίσεων ο Ολυμπιακός βρίκε τον τρόπο και σκόραρε με 3-3 που αυτό σήμενε ότι θα οδηγούσαν τις δύο ομάδες σε παράταση.Ο Ολυμπιακός στα πρωτα λεπτα της παράτασης προηγίθηκε γιαπρότη φορά στο παινιδη με 4-3 όμως αυτός που έβαλε το γκολ για τον Ολυμπιακό έβγαλέ την φανέλα του που αυτό σήμενε ότι θα κιτρινιζώταν αλλά επειδή είχε μια κιτρινη τότε σήμενε ότ΄θα έπιανε κόκκινη κάρτα και γιαυτό ο Ολυμπιακός θα έμενε με δέκα πέχτες.Λίγα λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έμεινε με εννιά πέκτες λόγο αποβολης κιαλου πέχτη που επιασε κοκκινη κάρτα.Στα τελευτέα λεπτά της παράτασης η Άεκ κατάφερε να ισοφαρίσει με 4-4 αυτό εδειχνε ότι θα οδηγουσε τις δύο ομάδες στα πέναλτυ. Εκει ο Ολυμπιακος είχε την ευκαιρία 2 φορές να κατακτήσει το κύπελο όμως την τρίτη ευκαιρία δεν την έχασε.