Η Ελλάδα άξιζε την νίκη αλλά τουλάχιστον πήρε τον ένα βαθμό με την ισοπαλία 1- 1 στο μεγάλο στάδιο της Βαρσοβίας.

Η Ελλάδα τώρα είναι στη δεύτερη θεση του Α ομίλου ενώ η Ρωσία είναι πρώτη με 3 βαθμους γιατί νίκησε την Τσεχία με 4 -1. Η Πολώνία στις αρχές του παιχνιδιού πίεσε την Ελλάδα και κατάφερε στο 17 ‘ να ανοίξει το σκορ με μια πολύ ωραία σέντρα από τα δεξιά ο Λεβαντόφσκι δεν αστόχησε και με ωραία κεφαλία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαλκία. Στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου ο Σωκράτης Παπαδόπουλος πήρε κοκκινη κάρτα και η Ελλάδα έμεινε με 10 παίχτες. Λιγο πριν τελειώσει το δεύτερο ημίχρονο βγήκε μια σέτρα από τα δεξιά για την Ελλάδα και ένας αμύντικος της Πολώνίας έκανε χέρι αλλά ο διαιτητής άφησε το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελλάδα πίεσε την Πολώνιά και έτσι και αυτή κατάφερε να σκοράρει με τον  Σαλπιγκίδη 1- 1 ισοφάρισε η Ελλάδα και στο 76’ ο Σαλπιγκίδης με μια πολύ ωραια μπαλιά προσπάθησε να περάσει τον τερματοφύλακα της Πολώνίας δεν τα κατάφερε αλλά πήρε πέναλτυ το όποιο το εκτέλεσε ο Καραγκουνης αλλά ο τερματοφύλακας των Πολώνων κατάφερε να αποκρουσει το πέναλτυ του Καραγκουνη.

Αυτο το απότέλεσμα έμεινε μέχρι και το τέλος του Αγώνα.